четвер, 29 січня 2015 р.

Кодекс Наполеона, або Цивільний кодекс



Кодекс Наполеона, або Цивільний кодекс (Code Napoleon, Code Civil) — зведення цивільного законодавства Франції, прийняте в березні 1804 р. в період Консульства Наполеона Бонапарта. Це фундаментальний законодавчий акт Франції, що представляє собою масштабну кодифікацію цивільного права, який  дав потужний поштовх для подальшого кодифікаційного процесу в багатьох країнах світу. Розроблений і прийнятий на початку XIX століття з ініціативи першого консула Французької республіки Наполеона Бонапарта і діє зі змінами та доповненнями аж до наших днів.
Розроблений комісією юристів з ініціативи і за безпосередньою участю Наполеона, кодекс юридично закріпляв завоювання Великої Французької революції. Він спирався на Декларацію прав людини і громадянина.
Метою складання Кодексу була заміна діючого у Франції хаотичного і розрізненого масиву джерел цивільного права, що включали як правові звичаї, так і різні нормативні акти.
Важливим юридичним джерелом кодексу було римське право.
Кодекс складався з трьох (в даний час - з п'яти) книг, що містять вибудовані за інституційною системою правові норми про статус фізичних осіб, шлюбно-сімейні відносини, речі, спадкування та зобов'язання. У першій трактуються питання правоздатності й акти громадянського стану: шлюб, розлучення, опіка, усиновлення. Проголошується громадянська рівність. Законодавці фіксують норми, що забезпечують збереження і недоторканність власності сім'ї: верховенство в сім'ї чоловіка і неможливість для дружини розпоряджатися майном без його згоди, влада батьків над дітьми.
У центрі кодексу — питання власності, які були головними для багатьох нових, створених революцією власників. Друга частина кодексу присвячена регламентації права власності. Третя частина регламентує договірні відносини, пов'язані з придбанням власності (порядок успадкування, дарування, купівля-продаж), договори з найму, у тому числі з найму робочої сили. Неодмінною умовою законності договору кодекс оголошує рівність громадян, що його укладають, і їхню повну свободу вступати або не вступати у договірні відносини.
Кодекс відкинув існування станових відмінностей і привілеїв і послужив однією з основ формування нового буржуазного суспільства, закріпивши в своїх нормах секуляризацію сімейних відносин, рівність учасників цивільного обороту, недоторканність приватної власності, свободу укладення цивільно-правових договорів і в той же час - патріархальні погляди на шлюб і сім'ю, характерні для рубежу XVIII-XIX століть.


Для Франції кодекс Наполеона був першим загальним зведенням законів. Він юридично закріпив найважливіші економічні і цивільні результати Французької революції. Відразу ж після прийняття кодекс був поширений на французькі колонії, а також на європейські країни, завойовані Наполеоном, або на ті, що вступили з ним у союз (Італія, Голландія, Бельгія, герцогство Варшавське, Вестфальське королівство і т. д.).
З точки зору юридичної техніки Кодекс відрізняється стрункістю викладу, гнучкістю і чіткістю формулювань і визначень, що поряд з прогресивними нормами стало однією з причин його асиміляції правовими системами десятків країн Європи, Америки та інших частин світу.
 
 
 
Видання 1807 року (особистий екземпояр Наполеона)

 
Джерела:
  http://history.vn.ua/book/world1/688.html
 https://ru.wikipedia.org

Про внесення змін до статті 41 Закону України "Про акціонерні товариства" щодо кворуму загальних зборів акціонерних товариств з мажоритарними корпоративними правами держави

ЗАКОН УКРАЇНИ
Про внесення змін до статті 41 Закону України "Про акціонерні товариства" щодо кворуму загальних зборів акціонерних товариств з мажоритарними корпоративними правами держави

Верховна Рада України постановляє:

1. Внести до статті 41 Закону України "Про акціонерні товариства" (Відомості Верховної Ради України, 2008 р., № 50-51, ст. 384) такі зміни:

1) у частині другій:
в абзаці першому слова та цифри "не менш як 60" замінити словами та цифрами "більше ніж 50";
в абзаці другому слова та цифри "не менш ніж 60" замінити словами та цифрами "більше ніж 50";
2) доповнити частиною третьою такого змісту:
"3. Загальні збори акціонерного товариства, у статутному капіталі якого є корпоративні права держави і в якому держава є власником 50 і більше відсотків простих акцій товариства, мають кворум за умови реєстрації для участі у них акціонерів, які сукупно є власниками більше ніж 50 відсотків голосуючих акцій".

2. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, крім підпункту 1 пункту 1 цього Закону, який набирає чинності з 1 січня 2016 року.

Президент України П.ПОРОШЕНКО
м. Київ
13 січня 2015 року
№ 91-VIII

Станом на 29.01.2015 чинності не набрав

Якісні маркетингові дослідження це запорука вдалого бізнесу

вівторок, 27 січня 2015 р.

Питання оптимізації діяльності центральних органів виконавчої влади системи юстиції



КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 21 січня 2015 р. № 17
Київ
Питання оптимізації діяльності центральних
органів виконавчої влади системи юстиції
З метою оптимізації діяльності центральних органів виконавчої влади системи юстиції, раціонального використання бюджетних коштів та на виконання пункту 9 розділу III “Прикінцеві положення” Закону України від 28 грудня 2014 р. № 76-VIII “Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, законодавчих актів України” щодо скорочення чисельності працівників державних органів на 20 відсотків Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Ліквідувати Державну реєстраційну службу та Державну виконавчу службу, поклавши на Міністерство юстиції завдання і функції з реалізації державної політики у сфері організації примусового виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), з питань державної реєстрації актів цивільного стану, речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців, договорів комерційної концесії (субконцесії), з питань реєстрації (легалізації) об’єднань громадян, інших громадських формувань, статутів фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування, якщо їх реєстрація передбачена законами, статуту територіальної громади м. Києва, державної реєстрації друкованих засобів масової інформації та інформаційних агентств як суб’єктів інформаційної діяльності.
2. Установити, що Міністерство юстиції є правонаступником Державної реєстраційної служби та Державної виконавчої служби, що ліквідуються, в частині реалізації державної політики у сферах, зазначених у пункті 1 цієї постанови.
3. Утворити комісії з ліквідації Державної реєстраційної служби та Державної виконавчої служби.
Затвердити:
головою комісії з ліквідації Державної реєстраційної служби заступника Голови зазначеної Служби Усенка Романа Анатолійовича;
головою комісії з ліквідації Державної виконавчої служби заступника Голови зазначеної Служби Коцюбинського Павла Станіславовича.
4. Головам комісій з ліквідації Державної реєстраційної служби та Державної виконавчої служби:
затвердити персональний склад комісій;
забезпечити здійснення заходів, пов’язаних з ліквідацією Державної реєстраційної служби та Державної виконавчої служби, а також з передачею майна, що належить до сфери їх управління;
поінформувати у шестимісячний строк Кабінет Міністрів України про результати проведеної роботи.
5. Віднести цілісні майнові комплекси державних підприємств “Інформаційно-ресурсний центр” та “Державний інститут комплексних техніко-економічних досліджень” до сфери управління Міністерства юстиції.
6. Внести до постанов Кабінету Міністрів України зміни, що додаються.
Прем’єр-міністр України                                                                     А. ЯЦЕНЮК
Інд. 39

Гуртожитки не відчужуватимуть до 2019 року


Гуртожитки не відчужуватимуть до 2019 року

28 грудня 2014 року Верховна Рада України ухвалила Закон № 68-VII "Про внесення змін до пункту 3 розділу VIII "Прикінцеві положення" Закону України "Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків" щодо продовження строку мораторію на відчуження гуртожитків" (далі - Закон), яким продовжила строк дії мораторію на відчуження гуртожитків до 1 жовтня 2019 року.

Реалізація даного Закону забезпечить конституційні житлові і майнові права громадян, які проживають у гуртожитках.

Закон набрав чинності з дня, наступного за днем його опублікування – 4 січня 2015 року (опубліковано: "Голос України" № 3 від 03.01.2015 року).

коментар ipLex від 26.01.2015

пʼятниця, 23 січня 2015 р.

Оцінка роботи судової системи України


   Голова Ради суддів України Валентина Сімоненко взяла участь у презентації соціологічного опитування "Оцінка роботи судової системи України".

   За результатами соцопитування рівень довіри до судової влади  України серед осіб, які брали участь у судових процедурах, складає 40 %, а серед осіб, які не були учасниками судових процедур, - 13%.

  За даними соцопитування серед факторів, що можуть впливати на покращення роботи судової системи України, є просте та зрозуміле законодавство, жорстка відповідальність за корупційні дії, належне виконання рішень суду, реальна незалежність судової влади.

  Крім того, респонденти визначили також заходи, які можуть покращити роботу суддів, - жорсткішу відповідальність суддів, достатнє фінансування. 


http://court.gov.ua/userfiles/Prezentation_sud_12_2015.pdf

Джерело: court.gov.ua

НБУ удосконалив механізм застосування заходів впливу за порушення банківського законодавства


НБУ удосконалив механізм застосування заходів впливу за порушення банківського законодавства

Національний банк України (далі - НБУ) своєю постановою від 17 січня 2015 року № 32 (далі - Постанова) затвердив зміни до Положення про застосування Національним банком України заходів впливу за порушення банківського законодавства, якими, зокрема, передбачено, що НБУ має право вимагати припинення повноважень члена ради банку в разі встановлення за результатами банківського нагляду або аудиторської перевірки фактів неналежного виконання ним своїх обов'язків.

Також, відповідно до коментованих змін, НБУ має право вимагати позачергового скликання засідання ради банку в разі встановлення за результатами банківського нагляду або аудиторської перевірки фактів порушень/недоліків у діяльності банку або в роботі правління банку/голови та/або членів правління банку, що вимагає прийняття рішення в межах повноважень ради банку, визначених законодавством України та статутом банку.

Рішення НБУ про висунення вимоги щодо припинення повноважень члена ради банку/позачергового скликання засідання ради банку приймає Правління НБУ, Комісія НБУ.

НБУ має право запровадити особливий режим контролю за діяльністю банку (у тому числі в частині усунення допущених банком порушень та/або дотримання встановлених обмежень у його діяльності) та призначити куратора банку.

Постанова удосконалює порядок накладення штрафів на банки і на власників істотної участі в банку – юридичних осіб та розширює перелік критеріїв віднесення банку до категорії проблемних.

Крім цього, визнається такою, що втратила чинність, постанова НБУ від 15 серпня 2001 року № 343 "Про затвердження Правил реєстрації кореспондентських рахунків банків Національним банком України".

Постанова набрала чинності з дня її офіційного опублікування - 19 січня 2015 року (опублікувано: Офіційне інтернет-представництво НБУ від 19.01.2015 року).

коментар ipLex від 22.01.2015

субота, 17 січня 2015 р.

Про застосування судами міжнародних договорів України при здійсненні правосуддя



П О С Т А Н О В А
ПЛЕНУМУ ВИЩОГО СПЕЦІАЛІЗОВАНОГО СУДУ УКРАЇНИ
З РОЗГЛЯДУ ЦИВІЛЬНИХ І КРИМІНАЛЬНИХ СПРАВ
№ 13 від 19 грудня 2014 року

Про застосування судами міжнародних договорів України при здійсненні правосуддя

Частиною першою статті 9 Конституції України встановлено, що чинні міжнародні договори, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, є частиною національного законодавства України.

Крім того, якщо міжнародним договором України, який набрав чинності в установленому порядку, передбачено інші правила, ніж ті, що визначено у відповідному акті законодавства України, то згідно із частиною другою статті 19 Закону України від 29 червня 2004 року № 1906-IV "Про міжнародні договори України" (далі - Закон № 1906-IV ), статті 3 Закону України від 23 червня 2005 року № 2709-IV "Про міжнародне приватне право" застосовуються правила міжнародного договору.

Під час розгляду конкретної судової справи вирішення (подолання) колізії між нормою міжнародного договору України і нормою іншого законодавчого акта України належить до компетенції суду.

Міжнародні договори України, які набрали чинності, не лише сприяють розвитку міждержавного співробітництва у різних сферах суспільного життя та належному забезпеченню національних інтересів, здійсненню цілей, завдань і принципів зовнішньої політики України, закріплених у Конституції України , а й можуть завдяки своєму пріоритету над нормами відповідних законодавчих актів України змінювати регулювання правових відносин, установлених законодавством України.

З метою забезпечення правильного й однакового застосування судами міжнародних договорів під час здійснення правосуддя пленум Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ постановляє дати судам такі роз'яснення:

Єдиний податок: версія 2015 року


Єдиний податок: версія 2015 року

Законом України від 28 грудня 2014 року № 71-VІІІ "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України (щодо податкової реформи)" (далі - Закон), серед іншого, внесено низку зміну до розділу XIV "Спеціальні податкові режими" Податкового кодексу України (статті 291 – 300).

Так, з 1 січня 2015 року шість груп платників єдиного податку замінено чотирма. Платників єдиного податку III, IV, V, VI груп (фізичні особи та юридичні особи) об’єднано в нову єдину для таких платників III групу. При цьому, платники єдиного податку III - VI груп, які перебували на обліку в контролюючих органах, з 1 січня 2015 року вважаються платниками єдиного податку III групи автоматично без подання додаткових заяв та жодних документів. До нової IV групи платників єдиного податку віднесено сільськогосподарських товаровиробників, у яких частка сільськогосподарського товаровиробництва за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75%.

Відповідно до Закону:

- до І-ої групи віднесено фізичних осіб — підприємців, які не використовують працю найманих осіб, здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках та/або провадять господарську діяльність з надання побутових послуг населенню і обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 300 000 гривень;

- до ІІ-ої групи: фізичні особи — підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг (у тому числі побутових) платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови, що протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв:

- не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб;

- обсяг доходу не перевищує 1 500 000 гривень.

На ІІ-ій групі не мають права знаходитися фізичні особи — підприємці, які надають посередницькі послуги з купівлі, продажу, оренди та оцінювання нерухомого майна, а також здійснюють діяльність з виробництва, постачання, продажу (реалізації) ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння. Такі фізичні особи — підприємці з 1 січня 2015 року належать виключно до ІІІ-ої групи, якщо відповідають вимогам, встановленим для такої групи;

- до ІІІ-ої групи: фізичні особи — підприємці, які не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, не обмежена та юридичні особи — суб'єкти господарювання будь-якої організаційно-правової форми, у яких протягом календарного року обсяг доходу не перевищує 20 000 000 гривень;

- до IV-ої групи (як уже зазначалося): сільськогосподарські товаровиробники, у яких частка сільськогосподарського товаровиробництва за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75% 
(еквівалент колишнього фіксованого сільськогосподарського податку).

Зазнали змін і ставки єдиного податку для відповідних груп, а саме:

- прибрано нижню межу мінімальної фіксованої ставки єдиного податку (від 1% — для 1 групи та від 2% — для 2 групи),

- зменшено ставки для 3 групи.

Згідно із Законом, ставки єдиного податку є такі:

- І група - в межах до 10% від мінімальної заробітної плати станом на 1 січня (до 121,80 грн);

- ІІ група - в межах до 20% від мінімальної заробітної плати станом на 1 січня (до 243,60 грн).

Для першої та другої групи фіксовані ставки єдиного податку встановлюються сільськими, селищними та міськими радами;

- ІІІ група:

- 2% доходу – у разі сплати податку на додану вартість згідно з Податковим кодексом України,

- 4% доходу - у разі включення податку на додану вартість до складу єдиного податку;

- IV група - розмір ставок податку з 1 га сільськогосподарських угідь та/або земель водного фонду залежить від категорії (типу) земель, їх розташування. У відсотках бази оподаткування він становить:

- для ріллі, сіножатей і пасовищ (окрім ріллі, сіножатей і пасовищ, розташованих у гірських зонах і на поліських територіях, а також ріллі, сіножатей і пасовищ, що перебувають у власності сільськогосподарських товаровиробників, які спеціалізуються на виробництві (вирощуванні) та переробці продукції рослинництва на закритому ґрунті, або надані їм у користування, у тому числі на умовах оренди) - 0,45;

- для ріллі, сіножатей і пасовищ, розташованих у гірських зонах і на поліських територіях - 0,27;

- для багаторічних насаджень (окрім багаторічних насаджень, розташованих у гірських зонах і на поліських територіях) - 0,27;

- для багаторічних насаджень, розташованих у гірських зонах і на поліських територіях - 0,09;

- для земель водного фонду - 1,35;

- для ріллі, сіножатей і пасовищ, що перебувають у власності сільськогосподарських товаровиробників, які спеціалізуються на виробництві (вирощуванні) та переробці продукції рослинництва на закритому ґрунті, або надані їм у користування, у тому числі на умовах оренди - 3.

Закон набрав чинності з 1 січня 2015 року, крім окремих положень, серед яких і застосування реєстраторів розрахункових операцій платниками єдиного податку, що набирають чинності: для ІІІ-ої групи - з 1 липня 2015 року; для платників єдиного податку ІІ-ої групи - з 1 січня 2016 року.

Джерело: коментар ipLex від 16.01.2015

пʼятниця, 16 січня 2015 р.

Політична полеміка чи публічна обіцянка - СТРАТЕГІЯ сталого розвитку "Україна -2020"

Указ
Президента України
Про Стратегію сталого розвитку "Україна - 2020"
1.Схвалити Стратегію сталого розвитку "Україна - 2020" (додається).
2. Кабінету Міністрів України:
1) затверджувати щороку до 15 лютого план дій щодо реалізації положень Стратегії сталого розвитку "Україна - 2020";
2) інформувати щоквартально, до 15 числа місяця, що настає за звітним кварталом, про стан виконання плану дій щодо реалізації положень Стратегії сталого розвитку "Україна - 2020".

Президент України П.ПОРОШЕНКО
м. Київ
12 січня 2015 року
№ 5/2015
СХВАЛЕНО
Указом Президента України
від 12 січня 2015 року № 5/2015

четвер, 15 січня 2015 р.

Основні показники Держбюджету-2015



28 грудня 2014 року Верховною Радою України ухвалено Закон № 80-VIII "Про Державний бюджет України на 2015 рік" (далі - Закон). 31 грудня 2014 року Закон було підписано Президентом України та опубліковано в газеті "Голос України" № 254, /Спецвипуск/. Зауважимо, додатків до Закону, які є його невід’ємною частиною, опубліковано не було.

Зокрема, основні показники бюджету на 2015 рік Законом визначено на рівні:

- доходи Держбюджету прогнозуються у сумі 475.939 млрд грн;

- видатки Держбюджету – 527.893 млрд грн;

- граничний обсяг дефіциту – 63.669 млрд грн.

Соціальні показники Законом встановлено на такому рівні:

прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць:

- з 1 січня — 1176 грн;

- з 1 грудня – 1330 грн.

та для тих, хто відноситься до основних соціальних і демографічних груп населення, прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць складає:

- дітей віком до 6 років: з 1 січня - 1032 грн, з 1 грудня – 1167 грн;
- дітей віком від 6 до 18 років: з 1 січня - 1286 грн, з 1 грудня - 1455 грн;
- працездатних осіб: з 1 січня - 1218 грн, з 1 грудня - 1378 грн;
- осіб, які втратили працездатність: з 1 січня - 949 грн, з 1 грудня - 1074 грн.
Відповідно, гарантований мінімум для призначення допомоги малозабезпеченим сім'ям у відсотковому співвідношенні до прожиткового мінімуму становитиме:

- для працездатних осіб - 21 %,

- для дітей - 85 %,

- для осіб, які втратили працездатність, та інвалідів - 100 %.

Розмір державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям у 2015 році не може бути більше ніж 75% від рівня забезпечення прожиткового мінімуму для сім'ї.

мінімальну заробітну плату:

- у місячному розмірі: з 1 січня - 1218 грн, з 1 грудня - 1378 грн.;

- у погодинному розмірі: з 1 січня - 7,29 грн, з 1 грудня - 8,25 грн.
Зазначені показники, у свою чергу, вплинуть на інші соціальні показники. Зокрема, відповідно до прожиткового мінімуму, розмір податкової соціальної пільги буде таким:

- загальна податкова соціальна пільга (50 % прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановлений на 1 січня звітного року) - 609,00 грн;

- підвищена податкова соціальна пільга (150 % від загальної податкової соціальної пільги - для осіб, які вказані у пп. 169.1.3 ст. 169 Податкового кодексу України) - 913,50 грн,

- підвищена податкова соціальна пільга (200 % від загальної податкової соціальної пільги - для осіб, які вказані у пп. 169.1.4 ст. 169 Податкового кодексу України) - 1218,00 грн.

Граничний обсяг доходу для застосування податкової соціальної пільги - 1710 грн. (при застосуванні пільги на дітей за пп. 169.1.2 та пп. "а" і "б" пп. 169.1.3 ст. 169 Податкового кодексу України вказана сума збільшується кратно їх кількості).

Також Законом встановлено, що у 2015 році державні гарантії можуть надаватися в обсязі до 25.000.000 тис. гривень за такими напрямами:

1) за рішенням Кабінету Міністрів України для забезпечення виконання боргових зобов’язань суб’єктів господарювання - резидентів України за кредитами (позиками), що залучаються для фінансування інвестиційних проектів та програм, пов’язаних із підвищенням обороноздатності і безпеки держави;

2) на підставі міжнародних договорів України за такими можливими напрямами: фінансування інвестиційних, інноваційних, інфраструктурних та інших проектів розвитку, які мають стратегічне значення та реалізація яких сприятиме розвитку економіки України, проектів, спрямованих на підвищення енергоефективності та зміцнення конкурентних переваг українських підприємств.

Закон набрав чинності з 1 січня 2015 року.

Коментар ipLex

субота, 10 січня 2015 р.

Іпотека та діти


   З метою уникнення іпотеки свого житла боржники-фізичні особи банківських установ вдаються до багатьох способів, використовуючи при цьому будь-які засоби. 
Дуже поширеним способом спроби визнання договору іпотеки недійсним в судовому порядку є використання (штучне створення) обставин проживання дітей у житлових приміщеннях, що передані в іпотеку з метою забезпечення виконання договору кредиту, на момент укладення договору іпотеки. 

Слід зазначити, що мова йде про випадки передачі у заставу банку житлового приміщення, вже належного позичальнику (майновому поручителю) на праві власності деякий час до укладення договору іпотеки. 

Так, в певний момент після укладення кредитного договору, отримання банківських коштів у користування на строк, витрачання їх на власні потреби та передання в іпотеку банківській або іншій фінансовій установі житла, несподівано виникають обставини, які свідчать про недійсність такого договору іпотеки.

четвер, 8 січня 2015 р.

Зміни до Закону України "Про банки і банківську діяльність"

    10 січня 2015 року набувають чинності зміни до Закону України "Про банки і банківську діяльність" які стосуються, зокрема, запроваження існування нового органу, завданням якого буде здійснення контролю за діяльністю виконавчого органу, захист прав вкладників, інших кредиторів та учасників банку- раду банку. По суті цей орган приходить на заміну спостережної (наглядової) ради і навіть може так іменуватись, натомість має обов'язково містити незалежних членів та має з них складатись не менш як на одну четверту.

ЗАКОН УКРАЇНИ
Про внесення змін до Закону України "Про банки і банківську діяльність" щодо визначення особливостей корпоративного управління в банках

середа, 7 січня 2015 р.

Верховні суди різних країн світу

   Верховні суди у різних країнах світу це зазвичай найвища касаційна інстанція. Ниже підбірка будівель Верховних судів країн світу.

 Верховний Суд Австралії


 Верховний Суд Швеції


 Верховний Суд Ізраїлю

 Верховний Суд США


  Верховний Суд Японії


  Верховний Суд Республіки Татарстан


  Верховний Суд Фінляндії


  Верховний Суд Великобританії


  Верховний Суд Німеччини


  Верховний Суд Індії


  Верховний Суд Іспанії


  Верховний Суд Китаю


  Верховний Суд Російської Федерації


  Верховний Суд України


  Верховний Суд Швейцарії


  Верховний Суд Південної Кореї


Європейський суд з прав людини